Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Počet recenzí: 2

Napsat recenzi

Autor:
Vydavatel:
Publikováno: 2006 (1. vydání)
Formát: vázaná, 768 stran, 21 × 29,5 cm, česky
Cena: 486 Kč ( 442 Kč bez DPH)
Ušetříte 153 Kč (24%)
Běžná cena 639 Kč
Dostupnost:

Anotace

Dvojice autorů, vojenských historiků, přináší na základě dlouhodobé archivní práce podrobné zmapování prvorepublikové armády od jednotlivých posádek, přes pevnosti, významné osobnosti, jednotlivé druhy zbraní, organizaci armády v historickém vývoji až po celkové zázemí včetně zbrojovek, administrativy a dalších náležitostí. Přehledně psaný a proodkazovaný text je doprovázen bohatým ilustračním doprovodem (dobová fota, nákresy, plány, distinkce, prapory...).

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 80-7277-256-2
  • EAN: 9788072772568

Hodnocení


  • Abecedne je tady vše od A po Ž. k tomu přehlené tabulky, třeba generálú.
    Vynikající kniha, bál jsem se, že bude jako některé - dvoustrana vysokokvalitní obrátek, a k tomu 2 řádky textu. Ale tady je doopravdy 95 procent text. K osobnostem, zbraním, nebo útvarúm, letišťím, jsom tady dobové fotografie, rozumné velikosti. DOPORUČUJI


  • Velice dobrá kniha, překvapil mě spusob spracování, který je lepší - přehlednejší než jsem si představoval. Kdo má tuhle knihu, má neocenitelný materiál při stuování naší první republiky.
    DOPORUČUJI

Orientace - knihovna

František Šulc, LIDOVÉ NOVINY, 8.4.2006

(...) Na téměř osmi stech stranách (s rozsáhlým grafickým a fotografickým doprovodem) jsou poměrně obsažně zpracovány údaje o lidech, technice či orgánech nerozlučně spjatých s budováním československých sil v době před druhou světovou válkou. Byť jde o chvályhodný počin, lze dílu vytknout řadu menších či větších pochybení. První pochybnost se týká samotného výběru období - 1920-1938. Československé síly byly totiž budovány už od roku 1918 a právě první roky nejsou v encyklopedii nijak hlouběji zpracovány, což je škoda. Žádné dílo nemůže být vyčerpávající, nicméně překvapí, že v encyklopedii nejsou zpracovány mobilizace z let 1921 a 1938.

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuPřihlášení uživatele