Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Experimentální hypnóza - 3., aktualizované a rozšířené vydání

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 09.06.2011
Formát: 17×24 cm, 368 stran
Cena: 458 Kč běžně 539 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Monografie přináší shrnutí současných poznatků o hypnóze na základě vědeckého výzkumu hypnotických jevů v laboratorních podmínkách. Zabývá se zvláštnostmi hypnotického stavu a individuálními schopnostmi jedinců se do něj pohroužit. Charakterizuje projevy hypnózy různé hloubky a uvádí výzkumy jejího vlivu na různé psychické i fyziologické procesy, mj. na motoriku, vnímání, myšlení, city, bolest a paměť. Uvádí ukázky vsugerovaného zapomenutí událostí během hypnózy i neuvědomovaného jednání na základě posthypnotické sugesce. Autor se opírá o důkladné zpracování světové literatury, o výsledky pokusů amerických i evropských vědců i o své vlastní experimenty a zkušenosti z kroměřížských výcvikových kurzů hypnózy pro lékaře a klinické psychology. Publikace zaujme nejen odborníky, lékaře-psychiatry a psychology, ale i laiky, kteří se chtějí něco dozvědět o dosud neprobádaných hlubinách lidské psychiky.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-247-3628-0
  • EAN: 9788024736280

Kniha přináší velmi detailní přehled stávajících poznatků o hypnóze, a i když je především zaměřena na hledisko experimentální, představuje velmi užitečný přehled i z pohledu klinických aplikací hypnózy. Kniha vedle hluboké analýzy a přehledu literatury zahrnuje také některé velmi bohaté vědecké a klinické zkušenosti autora, který na poli vědy spolupracoval s předními osobnostmi světové vědecké literatury v oblasti hypnózy, a nejen proto toto dílo dosahuje svým podáním a hloubkou světové úrovně a významu.
Kniha je zajímavá nejen hloubkou a rozsáhlostí podání, ale i tím, že se nevyhýbá kontroverzním a zajímavým otázkám, ke kterým zaujímá kritický a věcný přístup podporující touhu po poznání.
Jako příklad zde uveďme třeba v knize popsaný publikovaný případ automatického psaní v hypnóze, v němž byl zkoumaný subjekt v hypnotickém stavu zaměřen a soustředěn na zcela jinou činnost, zatímco mu bylo, aniž o tom věděl, jehlou bodáno do (hypnoticky) anestezované levé ruky a jeho pravá ruka (automaticky) bez uvědomění subjektu psala: „Au, k čertu, vždyť vy mi ubližujete!“ Hypnotizovaný subjekt však popíral jakékoliv pocity…
Takovéto a další podobné zajímavosti a záhady přináší hypnóza, která umožňuje rozpoznat a zkoumat některé mnohdy ji nak nepovšimnuté principy fungování lidské mysli a psyché.
Kniha je proto zajímavým čtením nejen pro ty, kteří se o hypnózu zajímají detailně a chtějí se jí ve své práci věnovat, ale i pro ty čtenáře, kteří se zajímají o poznání lidské psyché a sebe sama. S velkými díky panu profesoru Stanislavu Kratochvílovi za toto dílo i za vše hezké.
Petr Bob, Psychologie Dnes (9/2011)

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuLáskou ji nespoutáš
Artemis

Přihlášení uživatele