Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Havel

(14x)

Počet recenzí: 1

Napsat recenzi

Autor:
Vydavatel:
Jazyk: čeština
Publikováno: 20.10.2014
Formát: vázaná; 170 x 235mm; 568 stran kniha
Cena: 378 Kč ( 344 Kč bez DPH)
Ušetříte 120 Kč (24%)
Běžná cena 498 Kč
Dostupnost:

Anotace

Václav Havel pohledem Michaela Žantovského: už tím je řečeno vše, co nová havlovská biografie přináší. Oba muži spolu dlouhá léta úzce spolupracovali, pojilo je blízké přátelství – a politický (a do značné míry i kulturní) odkaz Václava Havla dodnes Michael Žantovský rozvíjí jakožto diplomat působící na těch nejprestižnějších velvyslaneckých postech (USA, Izrael, Velká Británie).

Jeho kniha však nabídne nejenom autorův pohled „zevnitř“; Žantovský dokáže Havlovo působení vnímat i kriticky, s maximální možnou objektivitou a lidskou i odbornou erudicí. Už prvotní autorův „nástřel“, sestávající ze tří ukázkových kapitol, vzbudil v nakladatelském světě nefalšované nadšení – a dnes jsou práva na šestisetstránkovou publikaci (již autor napsal anglicky a sám si ji coby oceňovaný překladatel přeložil do svého mateřského jazyka) prodána již do deseti jazyků, přičemž další jazykové mutace jsou v jednání.

Ono nadšení ostatně potvrzují první recenze, vycházející ještě před podzimním vydáním knihy – mluví se v nich mj. o „živé, podrobné a zasvěcené biografii… působivé, citlivé kronice, úspěšně postihující spletité osudy velké postavy 20. století“ (Publishers Weekly) či o „impozantním životopise velkého muže uprostřed dějin těžce zkoušeného národa“ (Kirkus Review).

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-257-1213-9
  • EAN: 9788025712139

Hodnocení


  • 4.5

    Kniha výborná, skvělý sloh, nad moje očekávání při začátku čtení! :-)

    Opravdu zasvěcený pohled na Havla jako státníka i člověka bez sklonů k idealizaci oproti jiným jeho životopiscům - např. Eda Kriseová, kde je zobrazen jako Kája Mařík.

    Vyhnutí se některým opravdu ožehavým tématům, zdůrazňovaný kladný v až nekritický vztah k USA bez geneze a důvodu tohoto vztahu...

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuPřihlášení uživatele