Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Horší už to nebude...

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2004
Formát: Vázaný 328 stran

Anotace

Všechno krásné skončilo pro Sáru před dvaceti lety. Bylo jí tehdy třicet, četla Henryho Millera a Eriku Jongovou, ještě nebydlela v nádherné secesní vile, zato si dokázala v podnájmu hodiny povídat se svou první a jedinou láskou, jak uskuteční své velkolepé sny.
Nyní je Sára Lustigová - dcera právnické legendy Izáka Lustiga a manželka právnické jedničky Martina Malého, zajímavá, inteligentní zelenooká Položidovka - stále ještě vamp uvězněná v padesátiletém, sice atraktivním, ale unaveném, stárnoucím těle.
Její manželství pomalu umírá na nudu a nezájem. Sára se cítí jako zoufalá žena v zoufalé situaci. Chtěla toho tolik dokázat, ale svou kariéru nadané pianistky opustila kvůli ambicióznímu manželovi, a tak si hraje na ženu v domácnosti, doslova se propíjí životem a uzavírá se před okolním světem pod neprodyšný skleněný poklop, kam nikoho nevpouští. Proto jí unikne podstatný moment, v němž si Martin najde štěstí jinde, u mladé koncipientky pracující v jeho advokátní kanceláři.
Sára se ocitá sama - rozvedená a podvedená. Bez přátel a bez chuti žít dál.
Musí se postavit na vlastní nohy, najít si práci, stát se finančně nezávislou.
Na cestě do reality stojí tolik překážek...
Dokáže ještě vnímat obyčejné lidi s obyčejnými radostmi a starostmi? Najde v sobě sílu vstát po velmi tvrdém pádu z vysokého společenského žebříčku?Ukázka z textuRoman Strnad byl už převlečený, vykoupaný, jeho třídenní strniště bylo úhledně oholené na jednodenní, tak jak se to nosí. Na sobě měl kraťasy a triko. Vypadal vážně dobře. S láhví dobrého francouzského vína v ruce zvonil na sousedku, kamarádku Sandru, s níž rozebírali své lásky, peripetie života, strasti, zklamání a neuskutečnitelné sny.
Sára na něho nevěřícně zírala přes deseticentimetrovou škvíru. Její nálada nemohla být snad horší. Cítila se jako odsouzenec den před popravou a tenhle chlápek je určitě vykonavatel.
"Co chcete? Peníze nepůjčuji!" nevraživě ho odbyla, ale její pohled padl na láhev kvalitního bílého vína.
Hasič se na ni usmál a pozdravil ji. "Jé, vy jste určitě Sandřina maminka. Já jsem nějaký Roman Strnad."
Sára Lustigová tam stála jako socha a nezmohla se na odpověď.
Hasič jí podával ruku. "Můžete mi zavolat Sandru?"
Sára se konečně probrala z šoku, nadechla se a mile konstatovala: "Nejsem žádná Sandřina maminka!" Pak zaječela: "Ta hodná dívenka mně ukradla manžela! Víte, mladý muži, to je teď taková móda, že si mladá holka vyhlídne staršího movitého muže. Nalepí se na něho jako žvýkačka a neodlepí se, dokud není svatba…"

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 80-249-0363-6
  • EAN: 9788024903637

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuFalešný sňatek
Oheň a hněv

Přihlášení uživatele