Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Jak na šikanu

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 19.02.2010
Formát: 14×21 cm, 160 stran
Cena: 186 Kč běžně 219 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Šikana je zrádná, jejím terčem se může stát i dítě tělesně a duševně vyspělé, s velmi dobrým rodinným zázemím, které však neumí nebo není ochotno ''výt s vlky''. Šikana má různé formy a správný postup se musí případ od případu lišit. Každá konkrétní situace vyžaduje odpovídající postup, ať už rodičů či učitelů a vychovatelů. Právě oni by díky této nové publikaci měli bezpečně poznat, oč v daném případě jde, a vědět, co dělat, odkud začít a kde a jak v případě potřeby hledat pomoc.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-247-2991-6
  • EAN: 9788024729916

Publikace je výrazným doplněním mezery na trhu a poskytuje možnost rozšíření informovanosti o problému, jehož výskyt je u nás aktuálně značný, je i hojně prezentován a diskutován, často však bez i základních znalostí.
Knížka je určena nejen pedagogům, ale i rodičům a v neposlední řadě také přímým účastníkům šikany – především jejím obětem, ale i dalším účastníkům. Text je přehledně členěn do jednotlivých celků, které se zaměřují na vymezení pojmu, zaměření na šikanu ve školním prostředí a možnosti jejího zjišťování.
Dále se autoři zabývají osvětlením základních teorií lidské agrese. S ohledem na školní prostředí je velmi přehledně popsána psychologie dětské skupiny – resp. třídy. Rozdělením na jednotlivé aktéry a faktory podílející se na šikaně je osvětlena šikana z různých úhlů svého spektra. Velmi důležité je ovšem i vyšetřování šikany, a především výchovné zásahy a náprava následků – ve všech těchto částech je dosud nejčastější chybovost. O prevenci nežádoucích sociálně patologických jevů, mezi které šikana patří, se často u nás pouze hovoří, a tak konkretizace uváděná v této publikaci je velkým přínosem pro všechny, kteří by měli být o této problematice informováni. Dodatky a přílohy – včetně vybraných částí Metodického pokynu MŠMT (který pedagogové často skutečně neznají) vhodně doplňují text.
Celá publikace je psána čtivě, živým jazykem, který je srozumitelný i širší populaci. Velmi přínosné jsou četné ilustrace kazuistikami, které čtenáři přibližují jednotlivé aspekty šíře šikany, přístupu k ní i jejího možného řešení. Řazení jednotlivých kapitol je přehledné. Velkou předností to, že text je psán populárně, ale bez ztráty odbornosti. Za velké pozitivum považuji i silný důraz na etiku v průběhu textu. Autorům se podařilo zvýraznit tento aspekt, aniž je přemrštěný a čtenáře odrazující.
Publikaci považuji za přínosnou, v mnohém inovativní, vhodnou pro odbornou veřejnost, pro rodiče i další, včetně studentů a pracovníků pomáhajících profesí.
PhDr.Jana Procházková

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuFalešný sňatek
Oheň a hněv

Přihlášení uživatele