Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Jak obchodovat s Korejci

(2x)

Počet recenzí: 1

Napsat recenzi

Autor:
Vydavatel:
Jazyk: čeština
Publikováno: 06.10.2014
Formát: 1x kniha (brožovaná) 240 stran
Cena: 194 Kč ( 176 Kč bez DPH)
Ušetříte 55 Kč (22%)
Běžná cena 249 Kč
Dostupnost:

Anotace

Publikace se zabývá kulturní charakteristikou Koreje, korejského národa a podnikatelským prostředím v této zemi. Pomocí ní budeme moci lépe pochopit rozdíly mezi kulturou Západu a korejskou kulturou.
Nejvýznamnějším prvkem komunikace je bezpochyby jazyk, ale velmi důležité je uvědomovat si také kulturu jiných národů a respektovat ji. Jazykovou bariéru lze samozřejmě překonat tím, že se naučíme cizím jazykům, případně využijeme služeb tlumočníků, ale pokud nepochopíme charakteristické zvláštnosti lidí v jiných zemích, hrozí nám možnost nedorozumění či dokonce konfliktů.
Kniha je užitečnou příručkou, jak tyto rozdíly pochopit a překonat a tím zlepšit vzájemnou komunikaci.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • EAN: 9788086995274

Hodnocení


  • 4.5

    Doporučuji knihu každému, kdo má v plánu začít obchodovat s Asijskými zeměmi, zejména Korejci. Dozvíte se spoustu věcí, například to že barva modré, není barva dobra, ale "zla" :) To že Korejce nejvíce zajímá vaše dosažené vzdělání / postavení ve firmě a hlavně věk (na ten se zeptají okamžitě). Také se dozvíte, že šance na to navázat dobré vztahy se rapidně zvyšují v případě, že máte něco společného (bohatě postačí město které jste kdysi navštívili a váš korejský protějšek také).

    Najdete zde "simulované" rozhovory, jenž vám nejlépe napoví o tom, jak bude patrně váš rozhovor s Korejci probíhat. A věřte, že jsou poměrně odlišní od tradičních hodnot v EU - může se tak snadno stát, že to budete považovat za neslušné, nebo za tím zbytečně budete hledat něco více. Dobrá jsou také shrnutí na konci každé kapitoly.

    Někdy se informace zbytečně opakují, ale dá se to jednoduše vyřešit tím, že to přeskočíte :)

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuPřihlášení uživatele