Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Karate - cesta k prvnímu danu

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Autor: Strnad Karel
Vydavatel: Grada
Publikováno: 22.05.2008
Formát: 17×24 cm, 192 stran
Cena: 194 Kč ( 176 Kč bez DPH)
Ušetříte 75 Kč (28%)
Běžná cena 269 Kč
Dostupnost: Nedostupné

Informace o dostupnosti

Produkt v současné chvíli nelze objednat z důvodu delší dostupnosti, či úplného rozebrání.

Anotace

Právo nosit černý pás na kimonu je cílem každého vyznavače bojových umění. Stejně tak je tomu i ve světě nejrozšířenějšího stylu karatedo - Shotokan ryu. Nejdříve je třeba úspěšně složit až osm zkoušek na žákovské technické stupně - kyu a zkoušku na mistrovský technický stupeň - dan.Autor, mezinárodní zkušební komisař karatedo stylu Shotokan ryu, všechny zájemce o bojová umění, sportovce a jejich trenéry seznámí s tím, co musí adept mistrovského stupně zvládnout, aby obstál u zkoušky na mistrovský stupeň 1. dan. S využitím více než 1000 fotografií uspořádaných do pohybových kinogramů ukazuje, jak zvládnout 13 sestav (kata) s využitím technik (kihon) a přidává popis forem zápasu (kumite). U každé z jednotlivých částí - kata, kihon i kumite - rovněž upozorňuje na chyby a nedostatky, které nemohou být u zkoušek tolerovány. Součástí publikace jsou i kapitoly věnované etice a etiketě, historii a všeobecnému teoretickému přehledu, který by měl nositel černého pásu stylu Shotokan ryu ovládat.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-247-1932-0
  • EAN: 9788024719320

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamu

Informace o autorovi


O autorovi
Ing. Karel Strnad (14. 5. 1951) - držitel 6. danu JKA World Federation - patří k zakladatelům karate v České republice. V době své závodní kariéry získal několik medailových umístění na mistrovství České republiky. Nejvíce si váží dvou titulů mistra České republiky v seniorské věkové kategorii, a to v disciplíně kata jednotlivci a v disciplíně kumite jednotlivci bez rozdílu hmotnosti.
V začátcích rozvoje karate v Čechách byl Karel Strnad svými učiteli, Františkem a Miroslavem Kolářovými, velice brzy pověřen vedením oddílu začátečníků. Tím začala jeho více než třicetiletá kariéra trenéra karate. K jeho nejvýznamnějším trenérským úspěchům patří titul Kristiny Bosákové, mistryně Evropy JKA v karate v roce 2005, a stříbrné medaile družstva kumite žen na Mistrovství světa v karate WSKA v roce 2001.
Zajištění co největšího množství informací pro kvalitní trenérskou činnost bylo pro Karla Strnada významnou motivací pro vlastní sebezdokonalování v karate stylu Shotokan ryu. Je častým účastníkem seminářů a kvalifikačních kurzů po celém světě.
Ing. Karel Strnad je v současné době držitelem následujících licencí JKA World Federation s celosvětovou platností:
* mezinárodní zkušební komisař karate třídy "B",
* mezinárodní instruktor karate třídy "A",
* mezinárodní rozhodčí karate třídy "A",
* držitel speciální licence pro udělování stupně 1. dan JKA World Federation v České republice.


Přihlášení uživatele