Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Londýnská pole

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Autor:
Vydavatel:
Publikováno: 2007 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, vázaná, 440 stran, 15 × 21 cm, česky
Cena: 341 Kč ( 310 Kč bez DPH)
Ušetříte 108 Kč (24%)
Běžná cena 449 Kč
Dostupnost:

Anotace

Londýnská pole (1989) psal Martin Amis jako kriminální příběh konce milénia. Obětí je Nicola Sixová, sexuálně vyzývavá žena, která sama sebe nenávidí a rozhodne se zaranžovat svou vraždu. Vrahem může být Keith Talent, násilnický ničema, jehož jedinými vášněmi jsou pornografie a šipky, nebo také bohatý, počestný a otravně romantický Guy Clinch. A zatímco Nicola vede své nápadníky vstříc propasti, Londýn a vlastně celý svět kolem nich kolotá ve sžíravě zábavném vyprávění, plném Amisových slovních ohňostrojů i neotřele vyjádřených mravních postojů. Přelom 80. a 90. let minulého století představoval dosavadní vrchol autorovy tvorby a Londýnská pole, rozsáhlá freska o západní civilizaci konce tisíciletí, patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co světoznámý spisovatel napsal.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-7207-632-1
  • EAN: 9788072076321

Spoluautoři:

Překlad Šenkyřík, Ladislav

Informace:

Originál London Fields

Nedůsledný kronikář nedůsledné doby

Karolína Ryvolová, A2, 8.8.2007

(...) Amis je nesmírně nápaditý v jednotlivých epizodách, ale na rozdíl od Nabokova neudrží pohromadě celou složitou stavbu díla. Není třeba se nad tím mrzet - Nabokov svou roli svědka dějinných událostí splnil a přelom tisíciletí si žádá kronikáře rychlejšího, drzejšího a příznačně nedůslednějšího, než byl autor Lolity. Třeba Martina Amise.

;

Začátek odhalí vraha. I tak čtete dál

Richard Olehla, MF DNES, 16.7.2007

(...) Možná by se zdálo, že Londýnská pole jsou depresivní kniha. Opak je pravdou. Amisův styl je založený na úžasné výřečnosti a slovních hříčkách, jež dávají románu spád. A co víc: trpělivého čtenáře autor na poslední stránce odmění vyřešením tajenky v podobě pravé identity Nicolina vraha.
Celkový dojem 80 %

;

Daleko k pastýřské idyle

Ladislav Nagy, RESPEKT, 21.5.2007

(...) Londýnská pole jsou mistrnou satirou, leč o veselý román rozhodně nejde. (...) V románu se smích mění v děsivý škleb. Je strhující svými literárními kvalitami a děsivý tím, že nenabízí ani špetku naděje.

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuPřihlášení uživatele