Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Nejsmutnější kapela na světě

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2007 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, brožovaná, 182 stran, 10 × 18 cm, česky

Anotace

V této knize povídek vytváří László Darvasi (1962), jeden z nejlepších a nejprodávanějších současných maďarských spisovatelů, svět plný okrajových, temných a symbolických postav, jakoby vzešlých z legend. Výchozí realistická situace je postupně zaplavena podivností a surrealistickými obrazy v tak plastické inscenaci, že se do ní ponoříme jako do barevného a neklidného hemžení života. I přes svou zdánlivou nadčasovost evokují tyto povídky stav východních zemí během posledních desetiletí: zničené komunity, bytosti ztracené v čase, převrácená realita. Autor za knihu obdržel Book of the Year Prize ’96.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-86603-37-7
  • EAN: 9788086603377

Spoluautoři:

Překlad Navrátil, Milan

Přežívání, přesněji hra o všechno

Lenka Kubelová, Literární noviny, 14.4.2008

(...) Není to možná nejlepší povídka souboru, ale nejlépe se v ní odráží Darvasiho oblíbené schéma. Čekání, možná už ani nedoufání. Dočkají se. Ale dobře to pokračovat nemůže. Vlastně to nemůže pokračovat vůbec. Dá se jen ohlédnout a nechat čtenáře to celé uvidět trochu odjinud. Případně zasadit do jiných souvislostí, které se odhalí až po přečtení. Oblibou postavy detektiva a motivu hříchu a viny, navíc přítomností alespoň jedné vraždy snad v každé povídce, by se Darvasiho tvorba mohla do jisté míry blížit detektivkám. Ve výsledku je spíš ale antidetektivní, vraha většinou známe, nebo se vraždy dočkáme až na konci.

;

Tlustého člověka líp vidí Bůh!

Ondřej Horák, LIDOVÉ NOVINY, 4.2.2008

(...) S reprezentativním výborem z povídkového díla Lászla Darvasiho se nyní tedy mohou seznámit i čeští čtenáři. A je to setkání intenzivní: Darvasiho prózy o podivně vykolejených lidech jsou velmi sugestivní. HODNOCENÍ LN ****

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuMuž a žena
Apríl? Ani omylem

Přihlášení uživatele