Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Pavel z Tarsu a jeho svět

(1x)

Počet recenzí: 1

Napsat recenzi

Autor:
Vydavatel:
Jazyk: čeština
Publikováno: 24.11.2014
Formát: brožovaná; 145 x 205mm; 502 stran kniha
Cena: 285 Kč ( 259 Kč bez DPH)
Ušetříte 90 Kč (24%)
Běžná cena 375 Kč
Dostupnost:

Anotace

Monografie je první původní českou prací, která se v takové hloubce a takovém rozsahu zabývá jednou z nejvýraznějších postav raného křesťanství Pavlem z Tarsu.
Tento vzdělaný diasporní Žid se po setkání se zmrtvýchvstalým Pánem stal zřejmě nejhorlivějším hlasatelem evangelia a právě díky jeho nasazení a schopnostem se nová víra úspěšně prosadila v pohanském prostředí. Kniha na pozadí reálií soudobého helénistického světa sleduje Pavlovu židovskou formaci a myšlenkový obzor před obrácením, pokouší se rekonstruovat základní chronologii jeho života, zevrubně pojednává o Pavlově misijním působení a přináší rozbor jeho literární činnosti i základních témat jeho teologie. Ve snaze podat co nejúplnější syntetický obraz Pavlovy osobnosti se nevyhýbá ani problematickým okruhům a sporným otázkám. Zvláštní pozornost je věnována Pavlovu názoru na rodinu a sexualitu.
Kniha není určena pouze biblistům a specialistům na rané církevní dějiny, ale i širší odborné veřejnosti a všem poučeným zájemcům o téma počátků křesťanství.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-246-2333-7
  • EAN: 9788024623337

Hodnocení


  • 5

    Knihu jsem si objednal z důvodu toho, že doc. Ryšková byla můj pedagog na VŠ. Vím, že je naprosto skvělý pedagog. Také je mi známo, že je naší nejlepší odbornice na problematiku prvotního křesťanství, zejména na Pavla.

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuPřihlášení uživatele