Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Peklo

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2009
Formát: 1× kniha, vázaná, 112 stran, 13,3 × 20,5 cm, česky
Cena: 159 Kč běžně 199 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Podle autora je peklo místo, kde tři dny trvají déle než deset let, kde si lidé dokážou číst myšlenky navzájem, zkoumat potlačené vzpomínky a závislosti a pohybovat se v čase do minulosti i budoucnosti. Život po životě v tomto románu zahrnuje prvky hororu, sci-fi, psychologického románu, surrealistické prózy. S kým byste se po smrti chtěli setkat? A komu byste se chtěli určitě vyhnout? Významný japonský spisovatel je česky představován vůbec poprvé.Ukázka z textuU dveří stála středoškolačka. Měla na sobě obvyklou námořnickou uniformu a krátkou kostkovanou sukni. Dívala se z okna, takže jí nebylo vidět do tváře. Sasaki se však rozpomněl. Cožpak zamlada takováhle děvčata ve vlacích neosahával? Jistěže ano, mnohokrát. Bylo s podivem, že jej nikdy nechytili. Sasaki si uvědomil, jak vyděšená a zraněná se ta děvčata musela cítit a bylo mu jich líto. Možná, že tu ta dívka byla právě proto, aby mu připomněla jeho zločiny ze světa živých. Možná právě proto se krátce po příchodu do pekla ocitl ve vlaku. Možná že ta dívka byla ve skutečnosti jeho žena, která ještě před malou chvílí seděla tady na sedadle. Na tom vlastně nezáleželo. Důležité bylo, že si uvědomoval spojitost mezi svým dřívějším oplzlým chováním a příchodem do pekla. Pomalu vykročil uličkou a začal si hledat volné sedadlo. Mé tehdejší já, které dělalo tyhle věci. Je dobře, že nikdy nezašel dál. Vzpomínal si totiž, že si nechával zdát o horších zločinech.
Dávno spáchané hříchy či jen ty nenaplněné, po kterých jsme kdysi toužili a dnes jsou již zapomenuty, dále tužby, jež nikdy nevyplavaly na povrch, a třebas i ty, jichž jsme si nikdy nebyli vědomi. Sasaki si začínal myslet, že právě tohle bude to pravé peklo – upomínání se na negativní sklony, na vábení temnoty. Je-li tomu skutečně tak, pak je peklo nejen světem vyvolaným vlastním vědomím, ale dosahuje až k nejzazším hlubinám duše. Její projevy se zde sice zhmotňují, ale jinak se peklo od skutečného světa vlastně příliš neliší.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-207-1297-4
  • EAN: 9788020712974

Spoluautoři:

Překlad Anna, Křivánková

Bezútěšné peklo děsí ztrátou všech jistot

Richard Olehla, MF DNES, 16.9.2009

(...) Zprvu jasný životní příběh najednou mizí a zůstává jen změť útržků vyprávění o jednotlivých postavách, jejichž existence na věčnosti nemá začátku, konce či katarze. Cucui navíc relativizuje i rovinu snu a reality. Živí se tak ve spánku nenadále ocitají na druhém břehu a potkávají dávno mrtvé nebo zahloubáni projdou jedněmi z mnoha temných dveří, kterých si předtím nikdy nevšimli, a jsou na onom světě. To vše bez jakéhokoli náznaku mravního ponaučení: v Cucuiho pekle se prostě nakonec sejdou všichni, i ti, o kterých by jeden řekl, že musí přijít do nebe. Bezútěšnost je dokonána, před osudem není úniku.

;

Jak si peklo představuje Japonec

Pavel Mandys, TÝDEN, 14.9.2009

(...) Peklo je prózou mnoha významů a výkladů. Podle nátury čtenáře může být čtena jako černohumorná groteska v duchu Tarantinových filmů, jako sociálněkritická satira o tom, že všechny vrstvy japonské společnosti jsou stejně hříšné, i jako hrozivé podobenství, že obávané peklo možná není o nic strašnější než náš každodenní život. (...) Román či spíše novela Peklo může být šťastnou volbou: čtivě, přímočaře napsaná, její motivy jsou srozumitelné i evropskému čtenáři a ztvárněné oblíbeným černohumorným stylem; Cucuiův cynismus má však své meze. Nemá smysl spekulovat o tom, zda je to vhodný úvod do autorova díla, když je samozřejmě neznám a také informace o spisovatelově kariéře jsem čerpal z překladatelčina doslovu. Pokud jsou však Cucuiovy další knihy Peklu podobné, pak by Odeon s jejich vydáním neměl příliš váhat.

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamu


Může se hodit…


Knihy s dárkem
Zakázané ovoce

Přihlášení uživatele