Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Poradenství pro osoby se zdrav. a soc. znevýhodněním

Autor:

(3x)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2009
Formát: 272 stran
Cena: 302 Kč běžně 355 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Nová monografie tematicky navazuje na předchozí publikaci Základy speciálního poradenství a reflektuje nejnovější vývoj v oblasti poradenské pomoci znevýhodněným lidem. Věnuje se východiskům, principům a metodice poradenské pomoci lidem se zdravotním a sociálním znevýhodněním, charakterizuje základní poradenské instituce a přibližuje jejich aktivity. Zabývá se také otázkami inkluze osob se zdravotním postižením a sociologií handicapu, sociálními službami i systémem ucelené rehabilitace. Klade důraz na individuální metody práce s lidmi v nepříznivé životní situaci a uvádí konkrétní příklady z praxe i náměty k zamyšlení. Publikace bude vítanou studijní literaturou po speciální pedagogy, sociální pracovníky, sociální pedagogy, učitele, poradce, zdravotníky aj. profesionály a může být vodítkem či zdrojem informací i pro rodiče a samozřejmě i pro samotné lidi s postižením a různé „pomáhající“ organizace.

PhDr. Mgr. Libor Novosad, Ph.D., přednáší na Technické univerzitě v Liberci. Vydal řadu článků a publikací, je členem několika odborných sdružení a držitelem uznání Výboru dobré vůle Olgy Havlové za práci v oblasti integrace zdravotně postižených.


Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-7367-509-7
  • EAN: 9788073675097

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamu

Informace o autorovi

Libor Novosad: Poradenství pro osoby se zdravotním a sociálním znevýhodněním

Vydání publikace Poradenství pro osoby se zdravotním a sociálním znevýhodněním, která je přepracovanou a doplněnou verzí knihy Základy speciálního poradeKnihy s dárkem
Artemis

Přihlášení uživatele