Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Předkonec

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2007 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, brožovaná, 76 stran, 11 × 18 cm, česky

Anotace

Fischerové volný verš, oproštěný do nejúspornější podoby a mající vytříbený smysl pro zvukovou stránku, propůjčuje její tragické elegičnosti znak životní autentičnosti, jíž promlouvá každá skutečná poezie.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 80-86603-46-6
  • EAN: 9788086603469

Jaké to je, být cizí na zemi

Jan Štolba, A2, 25.6.2008

(...) Předkonec, titul předposlední sbírky Violy Fischerové, knížky útlé a střídmé, avšak zasvěcené věcem nejtěžším, nejbolestnějším, věcem nepochopitelně a krutě " jedinečným" v tom smyslu, že k nim nelze získat ten jediný pravý klíč, lze je jen sdílet s ostatními jako tušení, dohady, obavy, nikoli jako vlastní zkušenost. Předkonec - tam jsme ještě spolu. Koncem projde už každý sám.

;

MINIRECENZE

oh, OH, LIDOVÉ NOVINY, 21.6.2007

(...) Její nejnovější sbírka je dosud jedním z nejvýraznějších básnických titulů tohoto roku. Autorka v ní skládá jakýsi katalog "předkonce", tedy života starých lidí. Téma dnes téměř nepopulární - všichni jsme stále mladí, a když už někdo starý je, strčí se často do pečovatelského domu, aby nekazil pohodu. Básně Violy Fischerové jsou mikropříběhy, dokumenty o tomto "životě po životě": "Bráníte se/ Ty verše jsou kruté// Bráním se/ Jde o bilanci/ a účet// Je lepší vědět."
HODNOCENÍ LN ****

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamu

Informace o autorovi

Viola Fischerová

Viola Fischerová se narodila 18. října 1935 v Brně. Vystudovala slavistiku na Masarykově a Karlově universitě. Od roku 1963 pracovala jako redaktorka literární redakce Čs. rozhlasu. V roce 1968 emigrovala se svým budoucím mužem Pavlem Buksou (spisovatelem Karlem Michalem) do Švýcarska, kde vystřídala různá zaměstnání. Po studiu germanistiky a historie na universitě v Basileji byla učitelkou na zdravotní a učňovské škole. Po mužově smrti v roce 1984 odešla do Německa a navázala pravidelnou spolupráci s Rádiem Svobodná Evropa a s časopisem Svědectví. V roce 1987 se vdala za spisovatele Josefa Jedličku. Od roku 1994 žije v Praze.


Může se hodit…


G K podpis SKY
Letní čtení

Přihlášení uživatele