Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Protimluv 1-2/2007

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2007 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, brožovaná, 60 stran, 21 × 29,5 cm, česky

Anotace

Revue Protimluv si připomíná v letošním roce pět let své existence. Tímto prvním dvojčíslem šestého ročníku přináší nejen novou grafickou podobu, ale také bibliografii všech textů uplynulých ročníků časopisu. Po obsahové stránce zůstává samozřejmě nadále věrná dřívější koncepci – i nadále představuje vedle sebe příspěvky z různých oblastí umělecké tvorby.Nejdůležitější jsou především texty, které otevírají ukázky z prací Ivo Vodseďálka, jednoho z objevitelů metod totálního realismu a trapné poezie společně s nedávno zesnulým Egonem Bondym. Revue vstupuje do šestého ročníku se silnější účastí zahraničních tvůrců – namátkou lze vybrat ukázky z tvorby významného běloruského autora Uladzimira Ňakljajeva, významného polského postmodernisty Darka Fokse či Britů Pat Barkerové a Howarda Brentona (loni se účastnil Festivalu spisovatelů Praha).
Politické události, ať chceme, nebo ne, zasahují každého z nás, proto je hlavní tematický blok dvojčísla nazvaný Pod tlakem totality věnován situaci nezávislé běloruské kultury ohrožované tlakem cenzury Lukašenkova režimu (rozhovor s Ljavonem Volským ze skupiny N.R.M. aj.). Dozvukem období totality u nás je mnohdy špatné zacházení s památníky a sochami, o tom všem se zamýšlí ve své eseji Petr Vrchlabský. Revue pokračujeme také v uvádění mladých tvůrců formou výtvarné přílohy, kterou tentokrát tvoří práce Jiřího Kuděly, absolventa brněnské Fakulty výtvarných umění.

Kategorie

Nebe nad Ostravou

Julius Klement, LIDOVÉ NOVINY, 16.6.2007

(...) Do šestého ročníku vstoupil Protimluv, revue pro kulturu, dvojčíslem, novou grafickou podobou a bibliografií všech textů všech čtrnácti Protimluvů. Redakce se snaží najít ideální vyvážení témat regionálních, národních a mezinárodních (což je zřetelné na bloku recenzí knih, výstav či filmů) a především naplnit ono označení „pro kulturu“, i když literatura je zastoupena v míře největší.

;

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuLáskou ji nespoutáš
Artemis

Přihlášení uživatele