Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Protimluv 1-2/2012

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2012
Formát: 1× kniha, 108 stran, česky

Anotace

Objektivní fotografie industriální krajiny a jejích dominant manželů Becherových, vystavených nedávno v galerii Rudolfinum v Praze, pohledem kritika Martina Strakoše, ale i povídka P. F. 1987, v Čechách doposud nepublikovaný ironický šleh poměrů v socialistickém Českoskoslovensku od ostravského rodáka Oty Filipa; poezie nerozpoznatelných hranic Johna Passe z Kanady nebo milostná lyrika Josipa Ostiho ze sbírky Na kříži lásky - to jsou namátkou texty předurčující červnové vydání dvojčísla ostravské revue pro kulturu Protimluv.
Básník John Pass byl letos jedním z čestných hostů Protimluvné desítky připomínající 10 let existence Protimluvu, v Ostravě představil v únoru "poezii nerozpoznatelných hranic" s odkazy na rozličné vrstvy osobní, ale i světové historie. Výsledkem této spolupráce je rozsáhlejší představení jeho tvorby s doprovodným textem anglisty a amerikanisty Petra Kopeckého. Revue se pravidelně zaměřuje také na tvorbu autorů ze zemí střední Evropy, tedy nejen z Polska (v novém vydání to je Justyna Bargielska), jak tomu bylo doposud, ale i Slovinska, Maďarska a Slovenska. Překlady milostné lyriky v Čechách již známého básníka Josipa Ostiho ze sbírky Na kříži lásky doplňuje studie slovenisty Petera Kuhara.
Výtvarné umění představuje prostupující prvek revue. Nejde však jen o rubriku Galerie, v níž naleznete v novém čísle sochařské realizace Roberta Bučka nebo snímky fotografa Martina Popeláře, ale také o rubriku Předěly a zejména o ilustrace vytvářené na dané literární texty. Za zmínku určitě stojí například výtvarný doprovod Kamily Zemánkové k Josipu Ostimu nebo Ondřeje Horáka k textům polské básnířky Justyny Bargielské.

Kategorie

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuKnihy s dárkem
Zakázané ovoce

Přihlášení uživatele