Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

sencislo9

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Autor:
Vydavatel:
Publikováno: 2010 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, vázaná, 456 stran, 14,2 × 20,5 cm, česky
Cena: 239 Kč ( 217 Kč bez DPH)
Ušetříte 60 Kč (20%)
Běžná cena 299 Kč
Dostupnost:

Anotace

Románová pocta Hakuri Murakamimu
Druhý román Davida Mitchella líčí příběh Eidžiho Mijakeho, venkovského chlapce z malého ostrůvku na jihu Japonska, který přichází do Tokia hledat svého nikdy nepoznaného otce. Musí se přitom vypořádat s nejrůznějšími nástrahami – od čiré velikosti a anonymity Tokia přes zášť neznámých příbuzných a žoldáků jakuzy až po bezbřehost vlastní fantazie. Pokud totiž Eidži právě nepátrá po otci, neskrývá se před gangstery nebo nečte deníky svého prastrýce, podléhá barvitým denním snům. Kombinace jeho představ s usilovným blouděním po přelidněné metropoli vytváří pozoruhodně mnohovrstevnatou románovou mozaiku, v níž Mitchell uplatňuje vtip, smysl pro parodii a svoji typickou jazykovou tvořivost.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-204-2099-2
  • EAN: 9788020420992

Spoluautoři:

Překlad Diestlerová, Petra

Informace:

Originál Number9dream

Sen britského Murakamiho

Ladislav Nagy, Kateřina Kadlecová, REFLEX, 1.7.2010

(...) Kniha s podivným názvem sencislo9 je podobně jako Třináct měsíců autobiografická a čtenáře nepochybně zaujme jak laděním, tak látkou. Autor totiž dokonale dokázal využít svou "japonskou zkušenost" - než se usadil na irském venkově, strávil osm let v Hirošimě jako učitel angličtiny; matkou jeho dvou dětí je Japonka Keiko. Fascinace životem, který je naprosto odlišný od toho "evropského", je základním vektorem románu. Podobně jako hvězda současné japonské literatury Haruki Murakami i Mitchell vnímá Japonsko ambivalentně: na jedné straně je tu ohromení obrovskou životní silou kultury, která je nucena se vyvíjet na poměrně stísněném prostoru, na straně druhé pak zděšení z odlidštěnosti - každý úspěch je vykoupen šílenou dřinou, odříkáním, a především ztrátou důstojnosti a lidské tváře.

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamu

Informace o autorovi

David Mitchell

První román Davida Mitchella nazvaný Ghostwritten (česky Hybatelé) vyšel v roce 1999. Získal cenu Mail on Sunday/John Llewelllyn Rhys Prize jako nejlepší kniha autora do pětatřiceti let a dostal se i mezi nominované na cenu First Book Award listu Guardian. Další román number9dream následoval v roce 2001 a i jeho kvality byly oceněny nominací na Booker Prize a James Tait Black Memorial Prize. Za román Cloud Atlas (česky Atlas mraků) získal nominace na Booker Prize, James Tait Black Memorial Prize, Arthur C. Clarke Award a Nebula.
V roce 2003 se David Mitchell volbou do Granta’s Best of Young British Novelists zařadil mezi nejlepší britské romanopisce. V nedávné době se vrátil z několikaletého pobytu v Japonsku a nyní žije v Irsku.Přihlášení uživatele