Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Třetí světlo

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2011
Formát: 1× Kniha, vázaná, 72 stran, 12 × 19,5 cm, česky

Anotace

Horké léto na irském venkově počátkem osmdesátých let. Otec odveze děvčátko k neznámé manželské dvojici na přímořskou farmu a odjede, aniž by jí řekl, kdy se pro ni vrátí. Týdny běží a dítě zažívá dosud nepoznanou laskavost a péči a uvyká uspořádanému životu v harmonickém prostředí, kde nejsou žádná tajemství. Až jedno vyjde najevo...
Podmanivý příběh vzácné citové hloubky, viděný očima dítěte, je další ukázkou jedinečného umění mistryně povídkové formy.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-87497-02-9
  • EAN: 9788087497029

Informace:

Originál Foster

Bojíš se tmy?

Jan Němec, RESPEKT, 11.4.2011

(...) Třetí světlo je působivé zhruba dvěma věcmi. Zaprvé tím, jak Keeganová evokuje vnímání a pocity malého dítěte. "Bojíš se tmy?" ptá se holčičky její opatrovnice. "Chci jí říct, že se bojím, ale bojím se jí to říct," přiznává holčička. Keeganové se skvěle daří přiblížit a využít senzitivitu dítěte, jeho vnější zranitelnost a vnitřní vážnost. Infantilní skutečně mohou být jen dospělí. A zadruhé je Třetí světlo působivé průzračným bezčasím, v němž se odehrává. (...) Drobné empirické omyly, ale citová pravdivost na straně jedné, praktické vědění, ale citová nejistota na straně druhé – i to je jedna z nenápadných os, které Keeganová nechala do textu zarůst. Třetí světlo je prostý, pocitově měkký příběh, má ovšem svou páteř a kosti, svůj pevný skelet, docela jako ta, která ho vypráví. Těch několik desítek stran se čte jedním – zhruba hodinu dlouhým – dechem.

;

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuKnihy s dárkem
Zakázané ovoce

Přihlášení uživatele