Náš web Levné učebnice používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti.

Registrace | Přihlášení


Unesená

(2x)

Počet recenzí: 1

Napsat recenzi

Autor: Lesley Pearse
Vydavatel: MOBA
Jazyk: čeština
Publikováno: 06/2015
Formát: 212x158x36 mm Kniha 328 stran
Cena: 233 Kč ( 212 Kč bez DPH)
Ušetříte 66 Kč (22%)
Běžná cena 299 Kč
Na prodejně: Zboží je dostupné na prodejně (za běžnou cenu)
Dostupnost: Skladem u dodavatele (do 20ks) - expedujeme do 3 pracovních dnů

Informace o dostupnosti

Toto zboží se nachází ve skladu našeho dodavatele (v počtu do 20ks).

 • Expedujeme do 3 pracovních dnů.

Anotace

David Mitchell utrpí šok, když jde venčit sousedova psa a ten z moře vytáhne polomrtvou dívku v bezvědomí. Nešťastnice má na sobě zvláštně staromódní šaty, na zápěstí a u kotníků pohmožděniny – nepochybně stopy po poutech – a bezcitně oškubané vlasy. Protože trpí ztrátou paměti a nevzpomíná si, kdo je, otisknou její obrázek i s prosbou o pomoc v novinách. Poznává ji přítelkyně, s níž pracovala na zaoceánské lodi, a také bývalý spolubydlící, kadeřník Simone. Společně neznámou navštěvují v nemocnici a dívka se pomalu zotavuje. Po několika dnech ji však lékař šokuje konstatováním, že musela zhruba před třemi měsíci porodit...

Kategorie

Knihovnické kódy

 • EAN: 9788024364742

Hodnocení

 • Šárka Fofoňková
  24.7.2015 19:19

  Kolik krutosti, bezpráví a ponížení dokáže unést jedna mladá žena, která sama nikdy nikomu neublížila? Dozvíte se v příběhu Lesley Pearse... Bude vám připadat neskutečný.

  Anotace:
  David Mitchell nalezne jednoho květnového rána na pláži vyplavené tělo dívky v bezvědomí. Nešťastnice má na sobě zvláštní staromódní šaty, na zápěstích a kotnících pohmožděniny po poutech a bezcitně oškubané vlasy. Protože trpí ztrátou paměti a nevzpomíná si, kdo je, otisknou v novinách její fotografii s prosbou o pomoc.
  Pozná ji přítelkyně, s níž pracovala na zaoceánské lodi, a také bývalý spolubydlící, kadeřník Simon. Společně ji pak navštěvují v nemocnici a ona se pomalu zotavuje. Po několika dnech ji však lékař šokuje sdělením, že zhruba před třemi měsíci porodila...
  Život k ní nikdy nebyl laskavý, stavěl jí jednu překážku za druhou. Přitom toužila jen po tom, aby ji někdo miloval. Ztracené vzpomínky by bylo lepší nechat být a začít znovu, ale právě v minulosti se skrývá klíč k záhadám, které ji obklopují.

  Podmanivý a napínavý příběh mladé ženy, snažící se pochopit, kým dříve bývala..

  Z paní Wainwrightové přímo čišel chlad. Jako by se o svou dceru v nejmenším nezajímala.
  „A víte, kde je teď?“ zeptal se Scott.
  „Nevíme,“ odpověděl Lottin otec. „Před nějakou dobou jsme občas dostali pohled.“ Došel k nástěnce a jeden ukázal. „Tenhle je ze San Francisca, to zrovna nastoupila na loď, ten další z Trinidadu. Od té doby nic.“
  „Ale vždyť vám telefonovala,“ namítla Dale, když si vzpomněla na Vánoce a další příležitosti, kde Lotte tvrdila, že volá domů. Také prý mluvila s rodiči po tom znásilnění. „Proč by mi to vykládala, kdyby to nebyla pravda?“
  „Vždycky byla prolhaná,“ odsekla paní Wainwrightová. „Počítám, že vám vykládala i tu svou pohádku o Popelce, jak jsme na ni byli zlí a neměli ji rádi. Tyhle bláboly chrlila na potkání.“
  Dale šokovalo, že ta žena takovým způsobem zasvěcuje cizí osoby do rodinných záležitostí, navíc tak ošklivě mluví o někom, koho by měla mít ráda.

  Vlastní recenze:
  Jednoho květnového rána objeví dvaatřicetiletý David Mitchell na své pravidelné běžecké trase vyplavené dívčí tělo. Dívka má na zápěstích a kotnících otlaky a hrozivě ostříhané vlasy. Nejprve si myslí, že je mrtvá, všiml si ale záchvěvů očních víček. Okamžitě volá záchranku.

  Dale Moorová, pětadvacetiletá Londýňanka, pracuje jako kosmetička v lázeňském provozu hotelu Marwood Manor poblíž Brightonu v Sussexu. V novinách objeví článek o vyplavené dívce. Neznámá prý ztratila paměť, policie tedy prosí o pomoc při pátrání po její totožnosti. Když Dale zahlédne otištěnou fotografii nalezené dívky, pozná v ní svou kamarádku Lotte Wainwrightovou. Děvčata se seznámila na výletní lodi, kde obě pracovala, Dale jako kosmetička, Lotte jako kadeřnice. Lotte pozná i Scott, Dalin kamarád, který byl na lodi také zaměstnán. Dale nechápe, co se Lotte mohlo stát. Kdo jí tak oškubal vlasy? A proč? Když se loni na jaře po skončení plavby vylodili, měla Lotte namířeno k rodičům. Od té doby ji Dale neviděla, ztratila s ní všechny kontakty.

  Dale se Scottem se rozhodnou, že dříve, než půjdou na policii nahlásit, že dívku pravděpodobně poznali, vydají se za Lottinými rodiči. Stále si pro sebe dělají naději, že bude Lotte vpořádku doma a oni si ji jen spletli s neznámou dívkou. Čekalo je ovšem šokující zjištění. Wainwrightovi svou dceru neviděli přes dva roky a zjevně ji ani trochu nepostrádají. Loni, po návratu z plavby, se Lotte doma neobjevila. Nejspíš to ani neměla v úmyslu. Dale se tomu vůbec nediví, její matka je chladná jako kus ledu, o svou dceru vůbec nestojí. Proč ale Lotte neřekla jí... kamarádce..., jaké má doma problémy? Kam po návratu z plavby tedy zmizela?

  Dale i Scott jsou lhostejností Lottiných rodičů znechuceni. Jdou na policii, aby oznámili, že dívku poznali. Poznají ji také dva Lottini kamarádi, kadeřník Simon s přítelem Adamem, u kterých Lotte před plavbou bydlela. Lotte zpočátku nikoho z nich nepoznává, ale začíná si pomalu vybavovat vzpomínky na dětství. Poté je šokována sdělením, že před pár měsíci porodila. Připadá jí to nemožné. Kde je dítě? Kdo je otec? Postupem času se začíná skládat mozaika vzpomínek, které se Lotte útržkovitě vybavují. Příběh je plný zvratů, násilí, bolesti, ale i ohromného přátelství. Čtenáři připadá neuvěřitelné, kolik jeden člověk dokáže snést nepřízně a ran osudu a nepřijde o rozum.

  Kniha mě absolutně dostala svým tématem, stylem psaní mně neznámé autorky. Píše opravdu věrohodně a sugestivně. Hlavní postava příběhu, kadeřnice Lotte, se mi velmi vryla pod kůži. Ve vzpomínkách na dětství a léta dospívání, kdy byla obyčejnou šedou myškou, bez sebevědomí a sebedůvěry, nikým nemilovaná, mi byla svým způsobem strašně blízká.
  Vyléčení z naivity a bezbřehé důvěřivosti však mělo přijít neskutečně krutým způsobem. Ještě nyní, při vzpomínce na určité pasáže, mi naskakuje husí kůže. Příběh mě dokonale vtáhl do děje a rozhodně ho doporučuji k přečtení. Až na pár zanedbatelných detailů byla pro mě kniha vynikající a myslím, že na ni určitě dlouho nezapomenu.

  Velké plus získává ode mne obálka, je nádherná, lákavá, hebká na dotek a jsem ráda, že mám takovou krasavici ve své knihovně.

  „A proč jsi mi, proboha, nic neřekla?“ nechápala Dale.
  „Bála jsem se, že by sis myslela, že jsem se zbláznila. A možná trochu ano, nevím. Jsi chytrá a energická, nemáš v lásce podivíny a neurotiky, jenže já tě nechtěla jako kamarádku ztratit. Tak jsem se tvářila, že se nic neděje.“
  „Ach Lotte,“ vzdychla Dale. „Opravdu ráda bych řekla, že bych to pochopila, ale upřímně, máš asi pravdu, neměla bych s tebou trpělivost. Jenže to jsem celá já, sobecká nána. Chtěla jsem, abys se mnou řádila a užívala si venku, ne se pořád vracet k něčemu, s čím jsem si stejně nevěděla rady.“
  Lotte se pousmála. „Mám tě ráda za to, jak jsi upřímná. Navíc jsi mnohem lepší člověk, než si myslíš.“
  „Tak pokračuj, nesnesla bych, kdyby nás najednou vytáhli ven a zabili, aniž bych to slyšela celé.“
  „Nežertuj o tom,“ napomenula ji. „Nejsi tak daleko od pravdy, vážně nám hrozí velké nebezpečí. Až pochopíš, o co šlo, třeba ještě vymyslíme, jak se zachránit.“
  „Kruci, Lotte, to vypadá jako pořádná pecka!“
  „Taky je.“ Lotte si dala pod záda polštář. „Přeruš mě, kdyby ses v tom ztratila nebo něco potřebovala vysvětlit.“
  Dale teprve teď došlo, že to všechno je realita. Žádná v tisku nafouknutá historka, žádné klevety nebo podezření. Lotte se jí chystala říct, co se jí stalo.

  Doufám, že se českého překladu dočkají i autorčiny další knihy.

Publikace od stejného autora

Belle

Autor: Lesley Pearse

Běžná cena: 350 Kč

Ušetříte: 70 Kč 20 %

Naše cena: 280 Kč

Společnice

Autor: Lesley Pearse

Běžná cena: 359 Kč

Ušetříte: 79 Kč 22 %

Naše cena: 280 Kč

Unesená

Autor: Lesley Pearse

Běžná cena: 199 Kč

Ušetříte: 12 Kč 6 %

Naše cena: 187 Kč

Nezlomná

Autor: Lesley Pearse

Běžná cena: 339 Kč

Ušetříte: 75 Kč 22 %

Naše cena: 264 Kč

Nezlomná

Autor: Lesley Pearse

Běžná cena: 229 Kč

Ušetříte: 14 Kč 6 %

Naše cena: 215 Kč

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nízký tlak

Autor: Sandra Brown

Běžná cena: 349 Kč

Ušetříte: 68 Kč 19 %

Naše cena: 281 Kč

Camille

Autor: Pierre Lemaitre

Běžná cena: 299 Kč

Ušetříte: 72 Kč 24 %

Naše cena: 227 Kč

Malý pražský erotikon

Autor: Patrik Hartl

Běžná cena: 329 Kč

Ušetříte: 86 Kč 26 %

Naše cena: 243 Kč

Lev

Autor: Nelson Demille

Běžná cena: 399 Kč

Ušetříte: 96 Kč 24 %

Naše cena: 303 Kč

Nebezpečné tajemství

Autor: Barbara Taylor Bradford

Běžná cena: 289 Kč

Ušetříte: 64 Kč 22 %

Naše cena: 225 Kč

Místo pro tajnosti

Autor: Tana French

Běžná cena: 398 Kč

Ušetříte: 96 Kč 24 %

Naše cena: 302 Kč

Chybíš mi

Autor: Harlan Coben

Běžná cena: 399 Kč

Ušetříte: 80 Kč 20 %

Naše cena: 319 Kč

Pan Blahoš

Autor: J. R. R. Tolkien

Běžná cena: 259 Kč

Ušetříte: 62 Kč 24 %

Naše cena: 197 Kč

Sedm dopisů z Paříže

Autor: Samantha Vérantová

Běžná cena: 298 Kč

Ušetříte: 77 Kč 26 %

Naše cena: 221 Kč

Porodní bába

Autor: Katja Kettu

Běžná cena: 298 Kč

Ušetříte: 72 Kč 24 %

Naše cena: 226 Kč

Sázka na věno

Autor: Jo Beverley

Běžná cena: 329 Kč

Ušetříte: 86 Kč 26 %

Naše cena: 243 Kč

První dojmy

Autor: Charlie Lovett

Běžná cena: 289 Kč

Ušetříte: 69 Kč 24 %

Naše cena: 220 Kč

Odhalení (This Man 1)

Autor: Jodi Ellen Malpas

Běžná cena: 399 Kč

Ušetříte: 88 Kč 22 %

Naše cena: 311 Kč

Prvních patnáct životů Harryho Augusta

Autor: Claire North

Běžná cena: 398 Kč

Ušetříte: 96 Kč 24 %

Naše cena: 302 Kč

Doktorka z konce světa

Autor: Meredith Appleyard

Běžná cena: 289 Kč

Ušetříte: 64 Kč 22 %

Naše cena: 225 Kč

Vlčí kůže

Autor: Kerstin Ekman

Běžná cena: 349 Kč

Ušetříte: 70 Kč 20 %

Naše cena: 279 Kč

Retro ČS 2

Autor: Michal Petrov

Běžná cena: 498 Kč

Ušetříte: 120 Kč 24 %

Naše cena: 378 Kč

Dovolenkáři

Autor: Emma Straub

Běžná cena: 299 Kč

Ušetříte: 45 Kč 15 %

Naše cena: 254 Kč

Babičko, vyprávěj - Kniha pro uchování vzpomínek

Autor: Monika Kopřivová

Běžná cena: 490 Kč

Ušetříte: 100 Kč 20 %

Naše cena: 390 Kč

Dívka, která nesměla mít sny

Autor: Walterová-Benešová Barbora

Běžná cena: 299 Kč

Ušetříte: 78 Kč 26 %

Naše cena: 221 Kč

Případ smrtících snů

Autor: Jan Cimický

Běžná cena: 99 Kč

Ušetříte: 26 Kč 26 %

Naše cena: 73 Kč

Hledání vytouženého dne

Autor: Jennifer Probst

Běžná cena: 299 Kč

Ušetříte: 60 Kč 20 %

Naše cena: 239 Kč

Víc než touha

Autor: Nora Roberts

Běžná cena: 299 Kč

Ušetříte: 36 Kč 12 %

Naše cena: 263 Kč

Kolotoč přání

Autor: Nora Roberts

Běžná cena: 289 Kč

Ušetříte: 64 Kč 22 %

Naše cena: 225 Kč

Dotek smrtelnosti

Autor: Ann Granger

Běžná cena: 269 Kč

Ušetříte: 38 Kč 14 %

Naše cena: 231 Kč

Více než 24 1/2 hodiny denně

Autor: Jana Rečková

Běžná cena: 195 Kč

Ušetříte: 37 Kč 19 %

Naše cena: 158 Kč

Zlatá chiméra Borgiů

Autor: Juliette Benzoni

Běžná cena: 299 Kč

Ušetříte: 56 Kč 19 %

Naše cena: 243 Kč

Třetí tajemství - 3. vydání

Autor: Steve Berry

Běžná cena: 289 Kč

Ušetříte: 35 Kč 12 %

Naše cena: 254 Kč

Vnitřní nepřítel

Autor: Larry Bond

Běžná cena: 199 Kč

Ušetříte: 32 Kč 16 %

Naše cena: 167 Kč

Záhada

Autor: Jonathan Kellerman

Běžná cena: 99 Kč

Ušetříte: 12 Kč 12 %

Naše cena: 87 Kč

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamu


Proč nakoupit u nás?

 • Přes 720 000
  spokojených zákazníků
 • 238 236
  titulů v katalogu
 • 4 916
  nakladatelů v katalogu
 • 10 218
  ukázek z knih
 • 7 let
  úspěšně na trhu
 • Osobní odběr
  prodejna Praha 4


APEK - česká kvalita - certifikovaný obchod

APEK - dodržuji terminologii lhůt dodání

Výhradní distribuce Comenia Script


Přihlášení uživatele