Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Vdovy z Eastwicku

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2010 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, vázaná, 264 stran, 13,6 × 20,5 cm, česky

Anotace

Alexandra, Jane a Sukie, protagonistky Updikeova úspěšného románu Čarodějky z Eastwicku a stejnojmenné filmové adaptace, se po více než třiceti letech znovu vracejí na scénu svých rejdů. Poté co se život každé z nich v novém manželském svazku ubíral vlastní cestou, obnoví ovdovělé členky tria kontakt a rozhodnou se pro několikatýdenní návrat na místo někdejších milostných avantýr, zákeřných úkladů i vzrušujících zážitků s ďábelským pokušitelem Darrylem Van Hornem. Ne všichni z místních obyvatel však tak jako Van Horne ze scény zmizeli, někteří mají s trojicí nevyřízené účty a také vzpomínky na dávné činy a nemilosrdný běh času vnášejí do pokračování příběhu čím dál temnější tóny…

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-7432-025-5
  • EAN: 9788074320255

Spoluautoři:

Překlad Hanuš, Jiří

Informace:

Originál The Widows of Eastwick

Čarodějky z Eastwicku ovdověly

Petr Matoušek, Hospodářské noviny, 11.6.2010

(...) V literární závěti Vdovy z Eastwicku (2008), jež nyní vyšla v českém překladu, proto s odstupem čtvrtstoletí znovu povolal své tři povětrnice z románu Čarodějky z Eastwicku na inspekci městečka, kde je lidem vidět do talíře, do postele i do žaludku. (...) Alexandra, Jane a Sukie si nakonec místo polehávání s nevhodnými milenci přičarovaly nové manžele, odjely s nimi za hranice všedních dnů a přišly o ně v důsledku stáří, jehož magie zajímá autora víc než čaromocné večírky. Když se však po odložení smuteční černě trojice odhodlá na léto pronajmout Darrylovo osiřelé sídlo a sesumírovat ztráty, podřimuje už Eastwick v jiném časoprostoru málem jako parodie na sebe sama. (...) V tom spočívá síla Johna Updika jako starého muže. Amerika v něm ztratila nejen Dickense své doby, který znal její městečka a průměrného občana v nich - statistický konstrukt náramně přínosný pro spisovatele, pro něhož se stává nejzajímavějším literárním typem právě proto, že toho pod kůží tolik skrývá -, ale i lyrika opěvujícího místo kdesi hluboko v nás, kde patříme jen sami sobě.

;

Čarodějky z Eastwicku se vracejí

Tereza Radváková, PRÁVO, 25.5.2010

Trojice hrdinek z knihy Johna Updikea Čarodějky z Eastwicku se vracejí na scénu. Čtenář se s nimi opět setkává ve fiktivním městečku, kde dříve prováděly své nekalé reje. (...) Na stará kolena se totiž všechny vracejí do Eastwicku, který, stejně jako ony, mezitím pozbyl lesku. Příběh se prolíná s množstvím reminiscencí a vyznívá temněji než první díl. Vdovy místy až melancholicky vzpomínají na minulost, především na svého démonického milence Darryla van Horna. Náboj je však nahrazen rozvleklým bilancováním či křečovitou snahou o nápravu vztahů s již stárnoucími potomky. Autor se proto spíše než na americký úpadek soustředí na základní hodnoty americké společnosti. Tři nezávislé čarodějky poznaly lásku a nyní žijí v neustálém tušení smrti, které ještě nechtějí podlehnout.

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuLáskou ji nespoutáš
Artemis

Přihlášení uživatele