Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Zápas jménem psaní - O životním údělu Franze Kafky

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2009 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, vázaná, 144 stran, 21,1 × 32,4 cm, česky
Cena: 589 Kč běžně 790 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Výpravná publikace věnovaná Franzi Kafkovi, jednomu z nejvýznamnějších prozaiků světové literatury 20. století. Kafkův život, práce, rodina a přátelé v kontextu s jeho dílem ve výjimečném provedení v dárkovém pouzdře a přílohou s archivními dokumenty. Kniha je stejnou měrou určena čtenářům Kafky, jakož i lidem, kteří se k seznámení s jeho texty teprve chystají.
Franz Kafka, nejvýznamnější představitel pražské německé literatury, se stal pro mnoho lidí symbolem a nekonečným zdrojem inspirace. Pro méně připravené čtenáře je však stále prozaikem, jehož texty se čtou nesnadno a jejichž interpretace se zdá být obtížná. Kniha Zápas jménem psaní nebyla napsaná, aby přinášela pouze životopisné údaje o Kafkovi a jeho díle. Jedním z hlavních cílů, který od počátku sleduje, je dát čtenáři příležitost hlouběji proniknout do Kafkových textů a lépe jim porozumět na základě autorových životních reálií, které se v mnoha ohledech v jeho díle odrážejí. Publikace přináší rozsáhlé informace o jeho osobním i pracovním životě, přátelích, o rodinném zázemí a vztahu k ženám či o Kafkově osobním zdraví, které se napříč celou knihou prolínají s citacemi z Kafkových próz, deníků a jeho korespondence a přibližují čtenáři zásadním způsobem jejich vzájemný kontext. Vzniklo tak jakési propedeutikum, jež je určené každému, kdo se chce s Kafkovým dílem seznámit podrobněji a vnímat je v hlubších souvislostech. Obrazový doprovod tvoří stovky fotografií z Kafkova života, ukázky rukopisů, korespondence, autorovy kresby a unikátní dokumenty doplněné o reprodukce obálek a titulů prvních vydání knih Franze Kafky.
K publikaci je navíc přiloženo pouzdro, jež obsahuje faksimile autentických materiálů, které se váží ke Kafkovu životu od jeho studií, přes život v úřadě až po ukázky jeho rukopisů a korespondenci sestře ze služebních i soukromých cest a dopisy rodině z několika sanatorií, kde kvůli plicnímu onemocnění pobýval na sklonku života. Nechybí ani jeho poslední, dvakrát nedokončený dopis, který symbolickým způsobem završil Kafkův literární život. Všechny důležité dokumenty jsou opatřeny překladem do českého jazyka.
- Kniha je uložena v dárkovém boxu - Box obsahuje pouzdro s důležitými dokumenty z Kafkova života - faksimilie rukopisů - Dokumenty ze studií a vysvědčení - Kafkova korespondence s rodinou - Dokumenty.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-87222-11-9
  • EAN: 9788087222119

Franz Kafka v Čechách ležící, spící

Pavel Kosatík, Hospodářské noviny, 12.2.2010

(...) Publikace uložená v luxusní krabici se skládá ze dvou "knih": první obsahuje Čermákův životopis Franze Kafky, v druhé jsou jako v pořadači uloženy faksimile Kafkových rukopisů. To vše dohromady ve formátu, na jakém se za Kafkových časů úřadovalo - tento text se prostě má číst ze stejných papírů, na jaké pražský autor kdysi v noci vrhal své texty. Celek pak chce čtenáře oslovit trojím rovnocenným způsobem: Čermákovým textem, citacemi z díla Franze Kafky a obrazovým materiálem. Dohromady to funguje. (...) Čermákovy "dějiny recepce Kafky v Čechách" však neodkazují jen k interpretům ideologizujícím. Autor se pozastavuje také nad pasivitou české univerzitní germanistiky, jež za první republiky nezareagovala na německá vydání Kafkových románů a próz z pozůstalosti, které ve světě založily spisovatelovu slávu. Ačkoliv nejslavnější Kafkův interpret Max Brod žil až do roku 1938 v Praze a vydával zde v němčině Kafkovo souborné dílo a napsal jeho životopis, v práci českých germanistů se to neprojevilo.

;

Kafka k přehrabání

Alice Horáčková, MF DNES, 28.1.2010

(...) První část patří studii známého badatele Josefa Čermáka, který se na sto čtyřiceti stranách zastavuje u klíčových okruhů Kafkova života i díla. Osy tvoří rodina, ženy, přátelé, úřad a psaní, nemoci. V úvodní kapitole popisuje Čermák Kafkovu dlouhou cestu ke slávě. To by však samo o sobě, až na luxusnější úpravu na křídovém papíře a důraz na obrazovou část, nebylo zase tolik zvláštní. Kuriozita titulu spočívá v druhém svazku, který na první pohled spíš připomíná kancelářské šanony. Poklady v jednotlivých "kapsách" se může čtenář dle libosti přehrabovat: tu vytáhnout úřední potvrzení, tu se začíst do dobového článku, jindy se pokochat Kafkovou pohlednicí sestře Ottle z Paříže. Vše působí autenticky včetně formátu, zbarvení papíru a inkoustu. Některé texty jsou v němčině, zmiňovaná korespondence je přeložena v úvodní brožurce.

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamuMuž a žena
Apríl? Ani omylem

Přihlášení uživatele